Žijeme módou

Na módu si potrpia hlavne osoby ženského pohlavia, a muži sú naopak radi, že ich nechali doma. Peňaženka tak neutrpí žiadnu veľkú ujmu a každý chlap je radšej doma s pivkom v ruke v žiari televíznej obrazovky. Nemajú totižto v obľube vyčakávanie a skúšanie miliónov vecí, ktoré si my ženy musíme vyskúšať, pretože nie všetko k sebe ladí a sedí na postave. Nevedia pochopiť aké náročné je uloviť perfektné šaty, ktorých úlohou je skryť prebytočné kilá a vyformovať figúru tak, aby bolo všetko zlé dokonalo zamaskované.

dívka

Ťažítkom vo výbere je aj cena, ktorá nebýva vždy výhodná. Keď máte však dostatočný prínos peňazí a cena vám nerobí žiadny problém, dá sa tak aj ľahšie a rýchlejšie nakúpiť. Vtedy sa z vás môže stať nákupná maniačka, ktorá utráca všade, kde sa dá – a nebude vám viac záležať, aká vysoká bola výplata, pretože vám chýbajú značkové topánky k šatám na dnešný večer. Ako bolo povedané, za nákupmi muži až tak moc nebažia, no existuje aj zopár mužov, ktorý na svoj vzhľad nedopustia a nakupujú od nevidím do nevidím. Ako zistíte, že ste v tom až po uši ?

Všade sledujete módne trendy
Zatiaľ ste si nenechali ujsť ani jeden diel nákupnej relácie Nákupné maniačky, pozeráte si šperky cez televíznu obrazovku, niekedy dokonca zavoláte a kúpite si šperk, ktorého reálna hodnota je oveľa nižšia než bola uvedená na displeji. Rádio máte takisto naladené na niečom modernom, čo sa týka obuvi a oblečenia a kúpili ste si aj kanál Fashion, ktorý ste bohužiaľ vo vašom balíčku programov nemali. Objednávate si časopisy zamerané na najnovšie trendy, aby ste boli každý deň módni a šik. Nezdá sa vám to ani trocha čudné ?

žena

Nakupujete každý deň
V tejto fáze už sa už dá stopercentne konštatovať, že ste si vybudovali na nakupovaní závislosť. Nie je na tom nič zlého, pokiaľ máte dostatok financií a môžete sa „rozhadzovať“. Ak ale utrácate väčšinu peňazí z rodinného rozpočtu a na ostatné veci už nič nezostane, to je už považované za problém, ktorý treba riešiť. Ak sa chcete niečoho takého zbaviť, buď vyhľadajte odbornú pomoc, alebo sa aspoň vyhýbajte nákupným centrám i centru mesta, kde sa nejaký ten obchodík určite vyskytuje. Skúste si vynahradiť čas nakupovania niečím iným, napríklad zaujímavým hobby. Život nie je len o a dokonalom vzhľade !

4/5 - (1 vote)