Sklenené zábradlie a jeho atraktívne využitie

Pri riešení zábradlia na schody, terasy, pódia, ale aj iné netradičné ohraničenia priestoru je sklo vítaným materiálom nielen z estetického hľadiska, ale aj z funkčného. Sklo je predovšetkým prírodný materiál, ktorý sa vhodne kombinuje s ostatnými doplnkami, správne prepúšťa svetlo a dodáva priestoru zmes elegancie, voľnosti a nadčasovosti.

house-185714_640

Sklenené zábradlia majú uplatnenie na balkónoch, kde ich inštaláciou priam oživia aj starší priestor, takisto sa dajú využiť aj ako interiérové zábradlia na schody v moderných stavbách, ale inšpiráciu Vám určite prinesie aj ponuka zabradlie na schody vo forme netradičného využitia v záhrade, na terase alebo pri bazéne.

Ponuka je zameraná na kvalitu, eleganciu a spoľahlivosť riešenia formou využitia bezpečnostného skla, ktoré je dostatočne hrubé a ktoré Vám poskytne pevnú podporu a ochranu.

Možnosti farebnej sklenenej plochy sú rôzne, číre, tmavé, matné sklo, vlastné motívy alebo aj pieskované vkusné vzory, ktoré sú tiež v ponuke. Medzi najviac populárne patrí číre alebo matné sklo, ktorého plocha vytvára funkčné zábradlie riešené ukotvením do profilu alebo do bodových úchytov.

Riešenie zábradlia formou profilu je mimoriadne efektné, zábradlie vychádza priamo z podlahy alebo plochy, kde je ukotvené a vytvára moderný prvok v interiéri, ale aj v exteriéri. Profily sú zvyčajne hliníkové a majú nerezovú povrchovú úpravu, takže tieto riešenia sú vhodné aj do exteriérov napríklad ako zábradlie na vonkajšiu terasu alebo na vnútorné využitie vo forme moderného pódia so skleneným zábradlím.

architecture-1517575_640

Bodové úchyty sú rovnako efektné a upútajú Vás už na prvý pohľad vkusnými tzv. terčami v guľatom alebo hranatom tvare s nerezovým povrchom, ktoré slúžia na uchytenie samonosného skleneného zábradlia. Patentovaná technológia zaručuje spoľahlivosť uchytenia sklenenej plochy a jej bezpečnosť je daná kvalitou použitého skla s certifikátmi bezpečnosti a odolnosti.

Vyskúšajte čaro a luxus skleneného zábradlia.

5/5 - (1 vote)