Prečo je lepšie stráviť dovolenku na Slovensku?

Slovensko je neskutočne krásna krajina a my by sme mali byť hrdí na to, kde sme sa narodili. Hrdí na to, že sme rodení Slováci, pretože to nám nikto nemôže zobrať. Vy samy by ste mohli vedieť dôvody, prečo ostať na Slovensku na dovolenke, ale ak už ste zabudli, nože si to pripomeňte:

hrad

A.      Podporíte miestnu ekonomiku
Tým, že si zaplatíte dovolenku v zahraničí podporujete ekonomiku druhého štátu. Slovenská ekonomika potrebuje podporiť a preto by sme mali myslieť, čo je dôležité pre nás ako pre štát. Na dovolenke v zahraničí miniete desiatky eur a všetko to ide do štátneho rozpočtu tej druhej krajiny. Aj naša krajina si chce prilepšiť štátny rozpočet o zisky z turistov. Doprajme jej to.

B.      Spoznáte našu krajinu
Keď sa Slovákov opýtate, čo sa im u nás na Slovensku páči, málokto vám odpovie rozvité vety. Väčšinou vymenujú zopár pamätihodností, hradov alebo kopcov a to je všetko. Takto sa neprejavuje hrdosť na náš štát. Iné národy majú aj desať ráz škaredšie územie, ale vedia ho opísať ako keby boli pokryté zlatom. To je naozajstná láska k vlasti.

C.      Budete vzdelanejší
Keď idete na dovolenku po Slovensku, môžete toho precestovať oveľa viac ako keby ste išli na dovolenku do zahraničia. Slovensko má na šírku len niečo okolo 400 km a vy ho môžete raz dva pocestovať. Na jeden rok si stačí vybrať nejakú oblasť (napríklad Liptov) a uvidíte, že ani nebudete vedieť, kam skôr skočiť. Takto sa vzdeláte a budete viac vedieť o svojej rodnej vlasti.

D.      Je to lacnejšie
Samozrejme, ak si vyberiete najdrahší hotel v okolí, tak to asi platiť nebude, ale poväčšine prípadov nás dovolenka na Slovensku vyjde oveľa lacnejšie. Nemusíte predsa nikam cestovať 8 a viac hodín alebo letieť lietadlom. Stačí vyraziť a maximálne sa poveziete 4 hodinky.

tatry

E.       V prípade choroby stačí pocestovať chvíľu domov
Keď ochoriete alebo niečo sa vám stane v zahraničí je to oveľa komplikovanejšie ako keď ste na Slovensku. Hoci ste si zaplatili cestovné poistenie nemáte istotu, že vám naozaj budú vedieť pomôcť, keď im ani poriadne neviete vysvetliť, čo vám je. Cesta domov je ďaleká a takú zúfalú situáciu neprajem nikomu.
Ešte máte chuť ísť do zahraničia? 

4.7/5 - (3 votes)