Kedy a čo jesť, aby sme spaľovali tuky

Podstatný je zdravý životný štýl a psychická pohoda.To sú prvé dve veci, ktoré vás úspešne prevedú cestou, kedy budete odhadzovať prebytočné kilogramy.

Ako už sme si povedali, hlad je naším najväčším nepriateľom. Nie sú dobré ani príliš dlhé pauzy medzi jedlami. Ani krátke intervaly nie sú správne. Ako ale nájsť ten správny fígeľ? Najprv si to ukážeme trochu teoreticky.
Kedykoľvek si dáme niečo dobré pod zub, stúpne nám aj koncentrácia cukru v krvi. Na to reaguje podžalúdková žľaza, ktorá do tela napumpuje inzulín. Je to hormón, ktorý má veľmi dôležitú úlohu a to otvárať bunky pre ukladanie potrebných živín. Tak máme dostatok aminokyselín, glukózy a mastných kyselín. Inzulín má najsilnejší anabolické schopnosti zo všetkých hormónov. Pri vyššej koncentrácii sa prepíname do stavu budovania, tvorenia. Práve po jedle dochádza k uvoľňovaniu tukov z tela smerom von. Ľudské telo je jednoducho veľká továreň, kde majú všetky orgány zverenú svoju úlohu, ktorý si musia svedomito plniť, inak by nič nefungovalo.

hubnutí

Chudnutie je jednoducho o kompromisoch. Musíme si vytvoriť také podmienky, aby sa takzvane vlk nažral a koza zostala celá. Potrebujeme zachovať svaly a spaľovať tuky.
Výpočet je jednoduchý po veľkých jedlách ako sú raňajky a obed, je potrebné počkať 3-4 hodiny, než si dáme niečo ďalšie.

Spaľovanie ďalej ovplyvňuje aj to, čo sme zjedli a v akom množstve. Všeobecne platí, že čím ľahšie jedlo, tým rýchlejšie sa dá tukov zbaviť.
Môžete sa inšpirovať tiež niekoľkými pravidlami, ktorá nájdete tu:.

Samozrejme k tomu všetkému musíte pridať aj pohybovú aktivitu, inak by vaše snaženie nemalo žiadny zmysel. Majte pred sebou vytýčený ciel, ktorého sa budete držať. Zo začiatku asi hneď neuvidíte výsledky, ale nebojte sa, čoskoro prídu aj k vám.

jablko

Na záver si urobíme taký nástrel:
Raňajky 7:30 celozrnné pečivo, zelenina, ovsená kaša
Desiata 10:30 najlepšie ovocie
Obed 12:00 najlepšie ryba a sálať
Olovrant 16:00 zeleninové smoothie
Večera 19:00 zeleninový šalát s kuraťom

Prajeme vám dobrú chuť!