Čas strávený v online realite

S názorom, že mladí ľudia trávia mnoho svojho času len blúdením na webe a vypisovaním bezduchých správ sa stretol už snáď každý. Deti si sťahujú hry, pozerajú YouTube kanály, počúvajú hudbu. A nie len oni. Týka sa to aj dospelých, ktorým displej ich obrazovky môže prísť priateľskejší než ľudská tvár. Ale online neznamená len vyhadzovanie svojho času von oknom. Prináša mnoho rôznych možností, ktoré môžeme pokladať za prínosné.

tablet.jpg

Vzdelanie

Nie každý, čo drží v ruke mobil sa dá považovať za človeka márniaceho svoj potenciál robením bezvýznamných vecí. Možnosť pripojenia prináša aj službu samo vzdelávania. Existuje mnoho aplikácií, ktoré nás naučia rôzne cudzie jazyky, prinesú nám mnohé poznatky z oblastí umenia, vedy, techniky, atď. Cez obrazovky sa k nám môžu dostať knihy, články, publikácie, ktoré sú niekedy príliš veľké, aby sa zmestili do našich tašiek, a tak je skvelé mať po ruke mobil, ktorý šikovne stiahne kdekoľvek, čo potrebujeme práve vedieť.

Práca

Žijeme v 21. storočí a tak niet pochýb, že online svet je čoraz viac prítomnejší v našom každodennom živote. V oblasti práce sa od nás očakáva znalosť tohto sveta a naša schopnosť orientácie v ňom. Cez mobily, notebooky aj tablety si dnes môžeme dokonca zarobiť aj peniaze. Niekedy aj z pohodlia nášho domova, či pri prechádzke parkom.

mobil.jpg

Vzťahy

Určite sa každému z nás stalo to, že pri cestovaní vlakom, či MHD sa pred nás posadil niekto so zaborenými prstami do klávesnice. Prvé na, čo pomyslíme je, že reči o prehnanom trávení času na nete sú jednoznačne pravda. Ale, čo tak pozrieť sa na to z iného uhla pohľadu? Čo ak človek sediaci pred nami píše práve svojej rodine, ktorú nevidel už dva mesiace, kvôli svojej práci a tak každú voľnú chvíľu im píše o tom, ako sa má, aby mu boli trochu bližšie? Považovali by ste toto za neprimeraný čas trávený online a vyčítali mu, že jeho rodina mu je prednejšia, než neznáma tvár sediaca na sedadle oproti nemu?
Každý z nás raz zažil tie nepríjemné pohľady spolu sediacich, či okolo prechádzajúcich ľudí, ktorým sa nepáčilo, že naše oči nepatria práve im. V tejto dobe však nikto nezostarne v tej istej budove, v ktorej sa narodil. Svet sa mení a mi sa mu prispôsobujeme. Preto je čas strávení na internete niekedy nutnosťou, ale aj výsadou, ktorá nám pomáha pri plnení našich snov, či pracovných povinnostiach. Všetci žijeme svoj život, o ktorom iný niekedy ani netušia, preto buďme ohľaduplný a nehádžme všetkých ľudí s pohľadom na monitor do jedného vreca.

3/5 - (1 vote)